Ekstradimi i “financierit” të Habilajve, Naço-Gjonajt: A ndjeni përgjegjësi për shkeljen ligjore?

SHPËRNDAJE

Ministrja e Drejtësisë ishte sot në Komisionin e Ligjeve ne Kuvend dhe raportoi mbi gjendjen e kriminalitetit në vend, por deputeti i LSI-së Nasip Naço perfitoi te pyeste ministren per ekstradimin e Nazer Seitit, i ashtuquajturi financieri i Habilajve, situate qe u shoqerua me debate e kritika të forta mes palëve politike, pasi u tha se ishin shkelur procedurat ligjore.

gjonaj

Mes të tjerash ai e pyet ministren nëse ajo ka përgjegjësi për shkeljen ligjore që është bërë.

DISKUTIMI
Naco-Gjonajt
: Jeni thirrur ju personalisht për të dëshmuar për ekstradimin e Nazer Seitit? A ndjeni përgjegjësi ligjore për këtë shkelje ligjore?

Manja: Përgjigju shkurt sepse presim raportin e Prokurores së Përgjithshme së Përkohshme

Gjonaj: Dua t’ju them që ju e dini qartë kur një hetim penal fillon hetimi administrativ pushon

gjonaj naco

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakItali 1990 kundër Rusi 2018, kur një birrë kushtonte 3 herë më lirë
Artikulli tjetërMilani u rikthehet milanistëve, “Elliott” kontakton Maldinin

S'KA KOMENTE

Comments are closed.