EKSKLUZIVE/ Zbulohet trajneri i ri, ish-lojtari i Juventusit merr drejtimin e Dinamos

| 18:38
SHPËRNDAJE

Mauro Manzoni u largua ditën e sotme nga drejtimi i Dinamos, me trajnerin që ndërpreu aventurën me blutë për arsye familjare.

kamarata del piero

(Kamarata dhe Del Piero)

Klubi kryeqytetas gjithsesi, ka gjetur menjëherë teknikun e ri. “Panorama Sport” mëson në mënyrë ekskluzive se Fabricio Kamarata do të jetë trajneri i ri i klubit blu.

kamarata

Kamarata ka qenë ish-futbollist,. Sulmuesi e ka nisur me të rinjtë e Juventusit, ndërsa me klubin e parë nuk ka arritur të luajë. Si lojtar, ai ka qenë pjesë e ekipeve si Verona, Torino, Peskara apo Parma e Kaljari.

Ndërkohë, si trajner ka qenë edhe zv/trajner i të rinjve të Peskarës, tre vite më parë, ndërsa ka trajnuar edhe ekipin U-17 të Terek Groznit.

412

Skerdilaid Sulozeqi

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.