EKSKLUZIVE/ Tërhiqet Panuçi, rikthen Agollin në Kombëtare. Frikë nga dështimi, ja prapaskenat me kapitenin

SHPËRNDAJE

Panuçi deklaroi pak javë më parë se një nga gabimet e tij në karrierë si lojtar, ishte që la Realin e Madridit për Interin. Por, me sa duket, jeta vazhdon t’i japë leksione të hidhura italianit edhe tani që është trajner. E mbani mend kur trajneri i Kombëtares i përmendte Ansi Agollit se “do të ishte 38 vjeç kur të niste Europiani i ardhshëm”? Epo ja që fjalët i merr era. Burime të sigurta pranë FSHF-së dhe stafit të Kombëtares bëjnë me dije për “Panorama Sport” se Panuçi ka ndërmend të rikthejë mbrojtësin e majtë në Kombëtare.

agolli

PRESIONI

Kristian Panuçi është vënë nën presion të madh pas paraqitjeve të Kombëtares në dy ndeshjet e fundit. Më shumë sesa humbjet, Shqipëria ka zhgënjyer me lojë. Pikërisht për këtë motiv, por edhe prej një klime të acaruar brenda skuadrës, Panuçi ka vendosur të rikthejë Agollin në ekip.

OLSI TUJANI

LAJMIN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.