EKSKLUZIVE/ Reja e propozoi, ja cili pritet të jetë drejtori i ri i Kombëtareve

| 8:20
SHPËRNDAJE

Xhankarlo Kamoleze mund të jetë drejtori i ri teknik i ekipeve kombëtare. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht se italiani ka qenë alternativa e fundit e propozuar nga trajneri Edi Reja në FSHF. Ai pritet të jetë në krye të lëvizjes futbollistike të kuqezinjve, në bashkërendim me Edi Rejan. Kujtojmë, pas largimit të Panuçit, Kamoleze ka qenë një ndër kandidatët për të zënë vendin e trajnerit të Shqipërisë.
giancarlo-camolese-b5f0b795-e836-43a4-a9da-ae2f2e80aa9-resize-750
PREZANTIMI
Si çdo gjë që ka ndryshuar për shkak të pandemisë, edhe prezantimi i italianit do të jetë fillimisht në versionin online. Ai pritet që sot në orën 09:00 të ketë një videokonferencë me stafin e trajnerëve të ekipeve kombëtare, ku gjithashtu online do të jetë edhe trajneri Reja. Italiani pritet që të prezantohet fizikisht në shtator, në rast se normaliteti do të kthehet dhe ekipi italian i kombëtares të mbërrijë në vendin tonë për edicionin kualifikues të Ligës së Kombeve.
mustedanagic-470x339
DETYRA
Në këtë post ka qenë më parë Xhemal Mustedanagiç. Italiani do të zëvendësojë Mustedanagiç dhe do të jetë “krahu i djathtë” i Rejas, me këtë të fundit që do të vazhdojë të ketë rol të rëndësishëm në evidentimin dhe afrimin e talenteve kuqezi pranë zinxhirit të ekipeve kombëtare.

KAMOLEZE

OLSI TUJANI 

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.