EKSKLUZIVE/ Përplasjet, Armand Duka çon Fidel Yllin në KAS. Ja prapaskenat

May 11, 2021 | 8:34
SHPËRNDAJE

Federata Shqiptare e Futbollit ishte një nga mungesat e mëdha në zgjedhjet e fundit të zhvilluara për Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar.

KOKSH ASAMBKLEJA

Krahas thirrjes publike të presidentit të saj për moszhvillimin e një procesi të ndikuar politikisht dhe të paligjshëm, në përfundim të zgjedhjeve, FSHF nuk ka qëndruar duarkryq. Qëndrimin e saj për mospranimin e atij procesi qeveria e futbollit në vend e ka materializuar me një hap tjetër të rëndësishëm juridik.

“Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht se FSHF e ka dërguar këtë çështje në KAS-in e Lozanës, me pretendimin se këto zgjedhje janë të paligjshme dhe me një sërë parregullsish që mjaftojnë për t’i bërë “nul”.

PANORAMASPORT.AL

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/