EKSKLUZIVE/ Pashk Laska: Hera e parë që e them, Laçi është për titull. Ja si u shit Uzuni

SHPËRNDAJE

Laçi ka kryer një nga transferimet më të bujshme të kësaj vere. Myrto Uzuni, djaloshi beratas, që erdhi pa shumë bujë nga Apolonia një sezon më parë, u transferua te Lokomotiva e Zagrebit për shifrën e 350 mijë eurove. Rekord për kurbinasit dhe pa dyshim një shifër që bën xhelozë edhe gjigantët e kampionatit si Tirana e Partizani, por edhe “specialistët” e Skënderbeut, që kanë dominuar në skenën e merkatos dekadën e fundit.

Shitja e Uzunit, starti i mirë dhe një bosht solid lojtarësh e kanë bërë presidentin e klubit, Pashk Laska, që në intervistën për “Panorama Sport”, të bëjë një premtim të guximshëm: “Këtë vit do të luftojmë për titullin”. Hera e parë që e thotë këtë publikisht. Duket mision i vështirë, por pasi ka fituar dy herë kupën, pasi ka lënë Partizanin pas në renditje sezonin që shkoi dhe me Skënderbeun e dobësuar, fundja pse të mos pretendojë edhe Laçi titullin…

Laska me lojtaret fitojne kupen

Laska, ç’do të thotë shitja e Uzunit për një klub si Laçi?

Do të thotë që jemi në rrugën e duhur dhe se i kemi bërë mirë gjërat deri tani. Laçi është një klub që punon me kujdes dhe i mbështet të rinjtë.

Çfarë objektivash ka Laçi këtë sezon?

Objektivi i Laçit këtë sezon është që të shpallet kampion.

Seriozisht?

Po, seriozisht! Hera e parë që po e them troç: Laçi këtë sezon do luftojë për titullin kampion.

JORGIS MEMO

INTERVISTËN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.