EKSKLUZIVE/ Humbja ndaj Tiranës, presidenti Bardhi: Ndjesë tifozëve të Dinamos, do të marrim masa

Nov 8, 2021 | 9:15
SHPËRNDAJE

Një zhgënjim i madh për presidentin Adrian Bardhi ishte ndeshja me Tiranën. Ashtu si në Shkodër, edhe në këtë derbi ai pa skuadrën e tij të shpërfytyrohej pas pësimit të golit të parë dhe, siç pohon në intervistën ekskluzive për “Panorama Sport”, nuk di si ta shpjegojë atë paraqitje. Presidenti i bluve së pari u kërkon ndjesë tifozëve të Dinamos për atë humbje turpëruese dhe pastaj thekson se trajneri Bledi Shkëmbi nuk është aspak i rrezikuar, madje ai nuk do të lëvizë edhe sikur skuadra të bjerë nga kategoria. Në anën tjetër ai thotë se do të merren masa që të tilla zhgënjime të mos përsëriten në të ardhmen.

ARDIAN BARDHI ARMAND DUKA

Zoti Bardhi, si e keni përjetuar humbjen e thellë të Dinamos në derbin me Tiranën?

Jam shumë i mërzitur për atë ndeshje. Nuk jam i mërzitur me humbjen, sepse humbjet ndodhin në futboll, por jam i mërzitur me mënyrën si humbëm. Ishte një paraqitje shumë e dobët dhe jam i pari që dua t’u kërkoj ndjesë tifozëve për atë zhgënjim, edhe atyre tifozëve të padukshëm që nuk e kanë ndjekur skuadrën në stadium. Dua dhe do ta bëj edhe stafin teknik, atë drejtues dhe futbollistët, që t’u kërkojnë ndjesë tifozëve të Dinamos, sepse ata nuk e meritojnë atë zhgënjim të tillë. Është një humbje që nuk i shkon aspak për shtat fanellës së Dinamos.

A rrezikon trajneri Bledi Shkëmbi pas kësaj humbjeje?

Jo, trajneri Shkëmbi nuk rrezikon aspak. Ne kemi nisur një projekt dhe trajneri Shkëmbi do të jetë si një Ferguson te Dinamoja. Ai nuk do të largohet nga Dinamoja edhe sikur ne të biem nga kategoria. Ne do të vazhdojmë punën, do të analizojmë me kujdes gjithçka që ka ndodhur dhe do të marrim masat tona për të ardhmen.

FATJON RUPI – PANORAMASPORT.AL

INTERVISTËN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al

Te lidhura