Ekipi i ri i Bashës/ PD nxjerr listën zyrtare me emrat e Kryesisë së zgjedhur nga Këshilli Kombëtar dhe organet drejtuese

Aug 31, 2021 | 14:01
SHPËRNDAJE

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike miratoi dje unanimisht propozimet e kryedemokratit Lulzim Basha për 4 nënkryetarët, 11 sekretarët dhe drejtuesit e departamenteve.

Bas

Selia blu ka publikuar sot në uebsajt listën zyrtare që do të jetë ekipi i ri i Lulzim Bashës. Vlen për t’u theksuar se do të jetë një ekip më i madh nga sa ka qenë aktualisht për shkak të shtimit të numrit të nënkryetarëve dhe sekretariateve.

Si Sekretar i Përgjithshëm rikonfirmohet Gazment Bardhi, ndërsa do të jenë katër nënkryetarë, Grida Duma e Jorida Tabaku, si edhe Alfred Rushaj dhe Enkelejd Alibeaj.

KRYESIA

KRYETAR

Lulzim Basha

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM

Gazment Bardhi

NËNKRYETAR

Alfred Rushaj

Enkelejd Alibeaj

Jorida Tabaku

Grida Duma

KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Paloka

KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Flutura Açka

KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR

Jemin Gjana

SEKRETAR ORGANIZATIV

Ervin Minarolli

SEKRETAR I BURIMEVE NJERËZORE

Arta Sakja

SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN

Belind Këlliçi

SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE

Ledina Mandia

SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT

Flamur Hoxha

SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK

Jonila Godole

SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE

Ivi Kaso

SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN

Greta Bardeli

SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL

Taulant Zeneli

SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE

Orjela Nebiaj

SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL

Endri Hasa

KRYETARE E LIDHJES DEMOKRATIKE TË GRUAS

Albana Vokshi

 SEKRETAR I MARRËDHËNIEVE ME JASHTË

Arben Kashahu

ZËDHËNËS

Ina Zhupa

ANËTARË TË ZGJEDHUR

Agron Gjekmarkaj

Aldo Bumci

Dhurata Tyli (Çupi)

Ervin Salianji

Fitim Zekthi

Flamur Noka

Gent Strazimiri

Gert Bogdani

Juela Hamati

Kreshnik Çollaku

Lindita Metaliaj

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Taulanda Jupi

Tomor Alizoti

© Panorama.al

Te lidhura