Edhe dy ditë shi, por kujdes fundjavën, temperaturat arrijnë 40 gradë

| 21:11
SHPËRNDAJE

Temperaturat ditët e fundit kanë qenë me luhatje duke sjellë masa ajrore si të ngrohta edhe të freskëta gjatë ditës dhe mbrëmjeve, edhe pse jemi në mes të muajit Qershor.

tiran moti

Por fundjava pritet të jetë e nxehtë pasi termometri pritet të shënojë deri në 40 gradë, sipas “Accuëeather”.

Dita e nesërme do të ketë dobësim të shirave megjithëse do të mbeten prezent ne te gjithe vendin.

“Qe nga dita e merkure dhe ne vijim pritet permiresim i motit duke bere qe moti i kthjellet dhe temperaturat e larta te jene dominante. Fundjava do te sjelle vale te nxehtit Afrikan ku termometri do te ngjitet deri ne 37 grade apo edhe me shume.

Temperaturat e ajrit sot do te jene rreth vleres 21 grade Celcius, neser pritet rritje e tyre. Parashikohet qe temperaturat gjate javes te pesojne rrtije te ndjeshme te tyre deri ne 36 apo 37 grade C”, sipas “Meteoalb”.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.