“Edhe 2️ mjekë të Sanatoriumit janë shëruar”- Ministrja Manastirliu jep shifrat e të shëruarve nga koronavirusi​

| 9:36
SHPËRNDAJE

Edhe dy mjekë të Spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë janë shëruar pasi u prekën nga koronavirusi.

Shefqet-Ndroqi-Sauk

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se me shërimin e tyre, shkon në 8 numri i personelit shëndetësor që kanë fituar betejën ndaj virusi, ndërsa numri në total i të shëruarve është 40 pacientë.

Postimi i plotë i ministres Manastirliu:

🔴#COVID-19
Edhe 2️⃣ mjekë të spitalit “Shefqet Ndroqi” janë shëruar, pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik!
Shkon në 8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë dhe Durrës🙏🏼
Deri tani janë 4️⃣0️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.