E rëndë te Rruga e Kavajës/ 34-vjeçari hyn një xhami dhe plagos me thikë 5 persona. Kush është autori (EMRI)

Apr 19, 2021 | 15:12
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 14:30 në Rrugën e Kavajës në Tiranë. 

Një 34-vjeçar i identifikuar si Rudolf Nikolli, është futur në ambientet e një xhamie në rrethana të paqarta dhe ka plagosur me thikë 5 persona.

Pas ngjarjes së rëndë policia ka arrestuar shtetasin nga Burreli, i cili po shoqërohet në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Fatmirësisht të gjithë shtetasit e plagosur ndodhen jashtë rrezikut për jetën dhe janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Të plagosurit janë Amri Tola, Donard Koçi, Kleon Jaupaj, Mariglen Konja dhe Sebah Peposhi.

Rudolf Nikolli-Plagosja-Xhamia-Rruga-Kavajes

Njoftimi i plotë

Rreth orës 14:30, në Rrugën e Kavajës, një shtetas është futur në ambientet e një kulti fetar  (xhami) dhe në rrethana ende të paqarta ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas.

Falë reagimit profesional dhe të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur  neutralizimi dhe prangosja e autorit të dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli 34 vjeç, nga Burreli,  i cili po shoqërohet në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë iu kanë dhënë ndihmën e  parë shtetasve të lënduar, të cilët janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes.

Rudolf Nikolli-Plagosja-Xhamia-Rruga-Kavajes1

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/