Hetimet e para/ Pse vdiq 16-vjeçarja pas operacionit, mjeku tentoi vetëvrasjen

| 18:00
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ne nje spital privat ne Tirane, ku një 16-vjeçare ka nderruar jetë gjatë operacionit dhe me pas mjeku anestezist ka tentuar të vetëvritet.

spital-00903100_1488217936-1220017

Ngjarja ka ndodhur në orën 01:00 në një spital privat në kryeqytet. Mesohet se mjeku anestezist 53-vjeçar me pas tentoi vetëvrasjen.

Policia bën të ditur se grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes ku si provë materiale është sekuestruar kartela mjekësore e 16-vjeçares.

Por “Panorama” meson se nga hetimet e para, rezulton se shkak i ngjarjes eshte bere sasia e tepert e narkozes qe i eshte dhene vajzes se re, Blerta Pepa. Sipas gazetares sone Etleva Delia, operacioni ka shkuar mire, por ka pasur komplikacione pas operacionit nga sasia e madhe e narkozes qe i eshte dhene.

NJOFTIMI I PLOTE I POLICISE:

Më datë 15.05.2017, rreth orës 01:00, në një spital privat, gjatë operacionit ka gjetur vdekur shtetësja B. P., 16 vjeçe.

Mjeku anastezist T. Zh., 53 vjeç, banues në Tiranë, ka tentuar të kryeje vetvrasje (duke injektuar në trup prepart lëndë anastezie). Ai ndodhet në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore duke u mbajtur nen kujdes mjekesor.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar kartela mjekesore e shtetases B. P.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.