E rëndë/ Gjendet e pajetë pranë hekurudhës zyrtarja e Ambasadës Amerikane. Dyshohet se autori ishte…

| 21:12
SHPËRNDAJE
 

Një punonjëse e ambasadës amerikane në Kiev ka humbur jetën, pasi u sulmua në kryeqytetin ukrainas. Policia është vënë në kërkim të autorit të ngjarjes.

vrasja

Sanver Nikaelo u gjet pa ndjenja nga kalimtarët pranë një linje hekurudhore, në Kiev. Ajo kishte pësuar dëmtime të rënda në kokë dhe u dërgua në spital, por mjekët nuk mundën ta mbanin në jetë.

“Gjatë kontrollit në sendet e saj personale, u gjet një kartë identiteti me emrin e saj ku thuhej se ajo është një punonjëse e ambasadës amerikane,” njoftoi policia.

Autoritetet janë vënë në kërkim të autorit, i cili dyshohet se është një burrë 30-40 vjeç, me flokë të shkurtër e të zinj, i cili kishte veshur pantallona të shkurtra të zeza, bluzë dhe atlete blu të errët, në momentin e vrasjes.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.