E rëndë/ Fëmija 4-vjeç humb jetën nga dehidratimi, pasi priti 5 orë për një mjek

SHPËRNDAJE

Një djalë, 4-vjeç, humbi jetën nga dehidratimi, pasi priti 5 orë për një mjek.

Ngjarja  e rëndë ndodhi në Irlandë, ku fëmija u sëmur rëndë dhe prindërit thirrën ambulancën, por atyre i thanë se një mjek ishte e pamundur të dërgohej. Shkaku i vdekjes së tij ishte dehidratimi dhe gastroenteriti.

Capture

Sipas “The Sun”, vogëlushi vuante nga paraliza cerebrale, autizmi, një çrregullim i të ngrënit dhe nuk mund të komunikonte.

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.