E konfirmon gazeta gjermane, Ksabi Alonso do të marrë drejtimin e klubit të Bundesligës

Mar 22, 2021 | 13:39
SHPËRNDAJE

Sipas gazetës gjermane “Bild”, ish-mesfushori i Real Madridit dhe Liverpulit, Ksabi Alonso do të marrë në verë drejtimin e klubit gjerman, Borusia Monshegladbah.

454292808.0

Aktualisht 39-vjeçari drejton ekipin e dytë të Real Sociedadit, në kampionatin spanjoll, teksa kalimi tek gjermanët do të ishte një hap i madh për ish-mefushorin.

Gladbah ka bërë mirë vitet e fundit në kampionatin gjerman ku vitin e kalur ishte pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve duke shkuar deri në çerekfinale, dhe këtë vit janë në pozita për tu kualifikuar në Ligën  e Europës.

Te Gladbahu, Alonso do marri vendin e Marko Roz, i cili në verë do marrë drejtimin e Borusia Dortmund./ PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura