“E ka kaluar në faza çmendurie, tregohet nga qëndrimet në burg…”/ Ismet Haxhia akuza Erjonës, të dashurës së të vëllait

SHPËRNDAJE

Ismet Haxhia, i vëllai i Izet Hasxhisë, akuzon publikisht të dashurën e këtij të fundit, Erjonën.

Ajo ngjan me një të mete mendore, shprehetIsmeti për Erjonën, ndërsa shton se edhe vëllanë e tij e “ka kaluar në faza çmendurie”. Ai hedh poshtë akuzat se lëshuar kërcënime ndaj saj.

Ismet Haxhia

Në një reagim poemës rrjeteve sociale, shprehet: Te dashur miq. Keto dite ne media eshte hapur nje treg i madh shitblerje,Ju lutem,dini gje,kush eshte shitur dhe nese dini gje,kush e ka mblere te shiturin prej meje.Ata qe me njohin,e dine,qe une nuk shes njeri dhe kurre nuk shitem,aq me pak familjaret dhe interesat e tyre.Ne jemi vellezer,kemi edhe debate.E vetmja gje qe nuk kam qene dakort me vellain,eshte prishja e familjes tije te mrekullueshme,e cila,rriti dy femije si engjej,pa asnje kontribut nga i jati,pas ca shpifje te ndyra te nje personi,qe ben si e dashura e tije virtuale (pasi ai kurre nuk e ka takuar ate).Lidhur me kete gjendje,ajo ne emer te vellait,deklaron:”Kush nuk don dhe rrespekton “dashurine time”,te largohet nga jeta e Izetit.Ne jemi vellezer dhe motrat e atije dhe askush ne bote,sado pjese skenaresh te pista te perdorin kunder nesh,nuk mund te na ndaj nga ai dhe as kujdesi per te.Shpesh ajo ka mashtruar publikun,me faktin,sipas asaj,se gjoja une,apo te tjere e paskemi kercenuar,deri edhe me femijet,por kurre nuk nxorri per publikun qofte dhe nje prove per ndonje kercenim.Kete nuk e kishte te veshtire ta bente,pasi nuk ka lene shpifje pa bere per ne familjaret,deri dhe me absurdet.Ajo francuska,shpesh me ngjan me nje te mete mendore,edhe pse jo rralle e permend qe jan me e zgjuar se te tjeret dhe shpesh here, edhe vellain tim e ka ksluar ne faza cmendurie,dyshuar kjo,nga qendrimet qe mban me familjaret,por,edhe me personelin e burgut.E ndjeja detyrim,jashte deshires time,pasi kurre nuk kam rene ne nivele kaq te ulta me te tjeret.Isha i shtrenguar nga ilariteti mediatik dhe publik. Duke Ju pershendetur, kalofshi dit te lumtura,bashke me familjet T’uaja.

PANORAMA

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.