E gënjyen për 1 prillin/ Trajneri merr vendimin drastik

Apr 6, 2021 | 15:05
SHPËRNDAJE

Tek skuadra rumune e CD Industria Galda de Hos ka ndodhur diçka e çuditshme. Klubi rumun i cili militon në kategorinë e tretë, vendosi që t’i bëjë një shaka trajnerit për ditën e 1 prillit ose ndryshe ditën e gënjeshtrave pas tre humbjeve.

industria 1

Klubi vendosi që të publikojë në një shkrim me një të përditshme lokale duke i thënë se tekniku Stefan Fogorosi është i shkarkuar pas tri disfatave rradhazi.

Pasi lexoi këtë artikull trajneri nuk e priti mirë dhe ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme. Drejtuesit dhe lojtarët i kanë thënë trajnerit që ishte një shaka për ditën e gënjeshtrave, por ai nuk e priti mirë dhe vendosi të largohej.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura