Trump takon Mbretëreshën, nisin protestat masive në Londër (Video)

SHPËRNDAJE

Protestuesit Anti-Trump kanë “marrë në dorë” Londrën qendrore, pasi më shumë se 100,000 njerëz kanë dalë në rrugë për të demonstruar inatin e tyre ndaj vizitës së tij vizitës presidenciale.

Policia po i kërkon publikut të qëndrojë larg Trafalgar Square pasi zona është pothuajse në limite kapaciteti.

Anglezët kanë shpërthyer në protesta pranë Whitehall, ndërsa situata është tensionuar pasi të pranishëm janë edhe disa aktivistëve dhe përkrahësve Trump.

Ata filluan jashtë selisë së BBC në krye të Regent Street para se të marshonin drejt Rrugës së Regentit dhe të mbushnin Sheshin Trafalgar.

Pak orë pasi ai u ul në Londër për një turne katër ditor të Britanisë së Madhe, Presidenti Trump tha se ndihej “i padëshirueshëm” në kryeqytet dhe tha se statuja e bërë në ngjashmërinë e tij ishte për t’u fajësuar.

4E33A46900000578-5949985-image-a-70_1531497056896 4E3471CF00000578-5949985-image-a-68_1531496865534 4E33A4F000000578-5949985-image-a-62_1531496566103 4E3373D700000578-5949985-image-a-58_1531496556422 4E336F6A00000578-5949985-image-a-63_1531496700979 4E33A80100000578-5949985-image-a-56_1531496501311 4E338E0900000578-5949985-image-a-60_1531496561324 4E3371DD00000578-5949985-image-a-54_1531496354209 4E32FA3400000578-5949985-image-a-20_1531494539237 4E337BDA00000578-5949985-image-a-96_1531497873100

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.