Ndahet nga jeta aktori i njohur

SHPËRNDAJE

Aktori i njohur amerikan Burt Reynolds, është ndarë nga jeta këtë të enjte në moshën 82-vjeçare, njoftoi agjenti i tij.

DmbufycWsAEC1LO

Reynolds ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare, pasi pësoi një atak në zemër të enjten. Reynolds ishte shtruar në një spital në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

burt-reynolds-gty-ml-180906_hpMain_16x9_1600

Ai mori famë në vitet ’70 me filma si “Deliverance”, “The Longest Yard” dhe “Smokey and the Bandit”.

Aktualisht, aktori veteran po xhironte skenat e filmit “Once Upon a Time in Hollyëood” së bashku me Brad Pitt dhe Leonardo DiCaprio.

PANORAMA

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.