E ëma në koma për shkak të koronavirusit, i biri i martuar 5 javë më parë gjen vdekjen duke u larë

| 19:19
SHPËRNDAJE
 

Një nënë e cila është në gjendje kome dhe po lufton me koronavirusin nuk e ka idenë se djali i saj adoleshent u mbyt në Yorkshire.

31671260-8603595-image-m-5_1596791736096

Muhammed Bilal Zeb, 18 vjeç, nga Bradford, ishte duke notuar në Ujëvarën Linton, pranë Grassington, kur u mbyt.

Ekipet e shpëtimit dhe personat e pranishëm u përpoqën të ringjallnin Muhamedin por ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Një zëdhënës nga Policia e Yorkshireshire të Veriut tha që ata ishin kontaktuar në orën 7.40 të mëngjesit, të Premten e kaluar, me një raport që një burrë 18 vjeç nga Bradford ishte në vështirësi në ujë në vendin e bukurisë.

31671244-8603595-image-m-2_1596791667842

Një postim në Facebook konfirmoi se Muhamedi ishte martuar pesë javë më parë dhe shtoi se nëna e tij është në një njësi të kujdesit intensiv në një spital të Manchester.

Gruaja ndodhet e shtruar prej tri javësh. Mijëra kanë shprehur ngushëllimet e tyre për familjen pas tragjedisë.

Një person tha: ‘Ai ishte person shumë i bukur. Kam regjistruar filmin e tij të dasmës. Nuk mund t’i ndal lotët ’.

Një tjetër shtoi: ‘Gjithmonë i trishtuar kur dëgjon dikë të shkojë kaq shpejt lutjet me familjen dhe miqtë”.

‘Ekipi bashkërendoi shpëtimin me shërbimin e zjarrfikësve. CPR u administrua nga shërbimet e shpëtimit, por për fat të keq burri u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.