E drejta e ankimimit të subjekteve përfshihet në Komisionin Rregullator, iniciativë e Vukajt dhe Çakajt

| 21:10
SHPËRNDAJE
 

Komisioni Rregullator pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka miratuar të drejtën e ankimimit të subjekteve që marrin pjesë në zgjedhje.

kqzzz

Me insistimin e Helga Vukaj dhe z, Muharrem Çakaj të propozuar nga Partia Demokratike, u arrit që të miratohej edhe kjo pikë.

Pas debatit mes anëtarëve dhe Kryetares Ilirjana Nano, u arrit që të përfshihej edhe kjo pikë pasi me pretendimin se mos përfshirja cenon të drejtën legjitime të subjekteve politike.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.