‘E dëgjove Ndrenikën, po Asqeriun?’, Rama reagon për Teatrin me një përgjigje të prerë: Duan, apo s’duan…

SHPËRNDAJE

Pas debatit te madh per godinen e Teatrit Kombetar, reagimit te forte te artisteve kunder dhe perplasjes me ministren, edhe pas replikave ne distance me te madhin Robert Ndrenika, vjen edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama.

ndrenika shkruan 3

Ka qene nje komentues qe e ka pyetur Ramen ne faqen e tij ne Facebook, nese i ka degjuar Ndreniken dhe Bujar Asqeriun qe flasin nga plasja e shpirtit. Rama nuk ia ka kursyer nje pergjigje, duke i thene se teatri i Ri Kombetar do behet, duan apo s’duan ata qe nuk sipas Rames nuk dine cfare duan.

REPLIKA 

Komentuesi: E degjove Robert Ndreniken Edo? Po Bujar Asqeriun? Folen nga plasja shpirtit…keshtu jemi pothuaj te gjithe,edhe pse te japim voten qe te mos fitoje me ai Qoftelargu!

Rama: Jo Andi nuk i kam degjuar dhe nuk e di cfare plasje kane, po di qe debati per te mbrojtur godinen e rrenuar teatrit, eshte nje debat i stervjeter, i sterlodhur dhe pa asnje vlere e asnje kuptim sot! Sa ka bere qeveria ime per teatrot, muzete, stadiumet ne vetem 4 vjet nuk i kane bere te gjitha qeverite bashke ne 25 vjet! Nuk mjaftojne? Aspak. Por ama leksione te asnje lloji s’na jep dot askush dhe ne keto kater vjet do bejme ende me shume, perfshire edhe Teatrin e Ri Kombetar, duan s’duan ata qe s’dine cfare duan!

rama

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPriten përmbytje! Reshje shiu, bore e shtrëngata, ja situata deri tani në gjithë vendin
Artikulli tjetërPse u rrëzua avioni? ‘Bënë gjithçka gabim, ata i vranë 71 njerëz’, flet piloti i njohur rus

4 KOMENTET

  1. Ministri te shkoje ne gjyq per 78 shkelje te lighit!
    Shume shpejt do te jete ne gjyq dhe ndoshta z minister nuk e kupton qe po i afrohet burgut
    parate e fshehura ne hong kong dge ne france do ti sekuestrohen
    flm

Comments are closed.