E çuditshme në Spanjë, lojtari mbyll sezonin pas… pezullimit

SHPËRNDAJE

Ndoshta mund të jetë një vendim i çuditshëm, por kur merr parasysh veprimin e bërë gjithçka merr kuptim. Lojtari spanjoll Dani Gomez dënohet me 25 javë pezullim pasi goditi arbtirin në ndeshjen midis Ajamonte dhe Los Rosales.

dani-gomez-sido-sancionado-con-partidos-1541681668593

Kështu ai do të mbyllë të gjithë sezonin duke ditur që deri në përfundim të Premiera Andalusa në Spanjë duhen edhe vetëm 22 javë. Por jo vetëm kaq ai do të duhet të paguajë edhe një gjobë prej 250 euro, ndërsa pezullim ka marrë edhe klubi duke pësuar një ulej prej 1 pike në renditje.

436103_TS_08-11-18_2916936183_

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.