E BUJSHME/ Pirlo me “valixhe në duar”, projektohet rikthimi i madh në pankinë

Apr 28, 2021 | 13:37
SHPËRNDAJE

Juventusi ka vendosur për të ardhmen e pankinës për sezonin e ardhshëm. Media e njohur italiane “SportMediaset” ka raportuar se klubi bardhezi ka vendosur se për pankinën e sezonit pasardhës do të ketë një rikthim të madh dhe të bujshëm, si ai i Masimiliano Alegrit.

alegri

Sipas medias së njohur italiane, Alegri i cili ka arritur të fitojë 5 herë kampionatin me “Zonjën e Vjetër” do të emërohet në drejtimin e skuadrës së Juventusit edhe nëse Pirlo arrin objektivin e pozicionimit në zonën Champions.

Tekniku 53-vjeçar nga Livorno është aktualisht pa klub pas lamtumirës së dhënë pikërisht nga Juventusi dy vite më parë.

Klubi torinez pas 33 javësh renditet në vendin e 4 në kampionat në kuotën e 66 pikëve po aq sa Napoli i vendit të tretë dhe Milani i vendit të pestë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/