E bujshme nga Italia, Juventusi dhe Junajtidi gati për shkëmbimin e madh

SHPËRNDAJE

Skuadra e Mançester Junajtidit kërkon që ta zgjidhë sa më shpejt çështjen “Pol Pogba”. Për lojtarin francez janë të shumta fjalët e merkatos në lidhje me një largim nga “djajtë e kuq” në drejtim të Barcelonë. Skuadra e drejtuar nga ernesto valverde e ka shprehur haptazi interesimin për kampionin e botës i cili është këshilluar edhe nga lojtarët e ekipit.

murinjo pogba

Por sipas asaj që bën me dije “Calciomercato” skuadra e Mançestet Junajtidit do të mundohet të përdorë në mënyrën më të mirë francezin Pogba.

alegri dibala

Sipas italianëve, thuhet se anglezët i kanë propozuar skuadrës së Juventusit një shkëmbim me Paulo Dibalën, duke u nisur nga marrëdhëniet jo të mira midis lojtarit dhe Alegrit, por edhe për shkak të interesimit që kanë pasur së fundmi nga bardhezinjtë për Pogban.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Kurrë nuk e njohim pavarësinë e Kosovës", Vuçiç përgjenjeshtron Thaçin: Nuk dua të...
Artikulli tjetërMe një supermakinë ditën e parë në Parlament, kush është Ministrja që tërhoqi vëmendjen

S'KA KOMENTE

Comments are closed.