E BUJSHME/ Krisja me Arsenalin, Xhaka u “afrohet” kuqezinjve të Milanit

| 8:30
SHPËRNDAJE

Granit Xhaka nuk është më i preferuar te skuadra e Arsenalit pas episodit që ndodhi disa ditë më parë me tifozët. Sharjet e shqiptarit dhe heqja e bluzës me agresivitet ka bërë që mesfushori të përfundojë në merkato. Mediat angleze bëjnë me dije se mesfushori shqiptar është në radarin e Milanit.

xhaka

Sipas “Daily Express”, 27-vjeçari shihet si lojtar kyç për mesfushën e Milanit, ndaj kanë nisur të lëvizin “gurët” për shërbimet e tij.

Granit Xhaka

Incidenti me tifozët dhe përplasja me trajnerin Unai Emeri ka rritur kuotat e Xhakës për t’u larguar nga “Topçinjtë” e Londrës teksa gjithashtu, raportohet se dhe për takimin e radhës, ai nuk do të grumbullohet me ekipin.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.