E bujshme, ish-trajneri i Partizanit triumfues me Flamengon në Kupën Libertadores

| 16:23
SHPËRNDAJE

Flamengo fitoi mbrëmjen e djeshme Kupën Libertadores në Amerikën Latine, teksa fitoi me 2 gola të Gabigolit, finalen ndaj River Plejtit.

marsio sampaio

Por, në stafin e Flamengos është edhe Marsio Sampaio, një emër i njohur në Shqipëri, veçanërisht tek Partizani. Momentalisht, Samapio është përgatitës atletik tek ekipi brazilian, ku trajner kryesor është Horge Jezus, por ndërkohë në vitin 2014, Sampaio ishte trajner i Partizanit.

Sampaio2

Më konkretisht, pas largimit të Hasan Likës nga drejtimi i “demave”, drejtimin e ekipit e mori Sampaio, në shkurt të 2014-ës. Sampaio e drejtoi Partizanin për 12 takime, deri në fundin e kampionatit.

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.