E BUJSHME/ Gazetari i ‘’AS’’ zbulon gjithçka, Mesi ka zgjedhur PSG-në. Ja çfarë pritet të ndodhë

Aug 6, 2021 | 21:21
SHPËRNDAJE

Gazetari i ‘’AS’’ Andres Onrubia Ramos ka lajmëruar praktikisht të ardhmen e Mesit e cila sipas gjasave do të jetë PSG-ja.

ps

Janë 3 skuadrat që kanë potencialin për të përballuar kërkesat ekonomike të argjentinasit Çelsi, Mançester Siti dhe PSG-ja por këta të fundit janë dukshëm të avantazhuar këto orë. Gjithashtu flitet se babi i Mesit do të udhëtojë shumë shpejt drejt Francës për të zyrtarizuar gjithçka. Gjithashtu gazetari spanjoll thekson se Mbape do të largohet nga Parisi në rast se vjen Mesi duke i hapur francezit rrugën drejt trasnferimit te Real Madrid.

Flitet për një kontratë 2 vjeçare me opsion rinovimi dhe për një sezon tjetër. Lajmi është bërë viral duke u përhapur me shpejtësi të madhe teksa të gjithë janë në pritje se çfarë do të ndodhë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura