E bija publikon videon emocionuese, kur Dritëroi këndonte devollitçe

| 20:07
SHPËRNDAJE

Vajza e Dritëro Agollit ka publikuar një video familjare e filmuar në vitin 2014, ku shkrimtari shfaqet duke kënduar devollitçe.

Agolli

Asokohe, Dritëro Agolli ka pritur në shtëpi pjesëtare të shoqatës “Devolli”.

“12 prill 2014; miqtë nga Mokra, Gora e Devolli i kishin berë një këngë tim eti dhe do ja këndonin. E babi kishte tre a me teper dite qe përgatitej për këtë takim, i ndryshëm nga të tjerët. Ja kishte ënda të këndonte e çdo pasdite ja merrte këngës e me shaka thoshte ‘do kruaj zërin’. ‘Bretkoca në të thatë nuk këndon e une dua pak raki’- thoshte me të qeshur’”, shkruan e bija në rrjetet sociale, në postimin që shoqëron videon.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.