Dy të mitur humbin jetën në një aksident tragjik, fëmija i tretë i familjes në gjendje të rëndë

| 21:32
SHPËRNDAJE
 

Dy të mitur të moshës 15 dhe 13 vjeç (djalë dhe vajzë), janë viktima të një aksidenti tragjik, që ndodhi këtë pasdite në zonën detare në Rodos. 

serf

Edhe vëllai i dy fëmijëve të pafat është gjithashtu i riu i tretë, i cili ishte duke hipur në parashutë, i cili po trajtohet i plagosur rëndë në spitalin e Rodosit.

Sipas asaj që u bë e njohur, tre vëllezërit me prindërit e tyre ishin me pushime në ishull dhe po qëndronin në një hotel në zonë.

Këtë pasdite, ndërsa bënin sporte ujore me parashutë, litari që tërhiqte parashutën e tyre u këput, si rezultat i së cilës ata u morën nga erërat dhe u përplasën në një lartësi e madhe në Kepin e Guinesë.

Ambulanca transportoi fëmijën e tretë në gjendje kritike dhe mjekët po luftojnë për ta mbajtur atë gjallë.

Incidenti është raportuar në Gardën Bregdetare në Lindos të Rodosit, e cila është në vend, ndërsa i gjithë operacioni personalisht koordinohet nga komandanti i Departamentit të Zjarrfikësve të Rhodes, Nikitas Venios.

Sipas informacionit, personi i ngarkuar me funksionimin e sporteve ujore dhe piloti i skafit u arrestuan nga autoritetet portuale, të cilët nesër do të sillen para Prokurorit.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.