Dy djem të rinj thurin planin dhe hyjnë me forcë në banesën e një gruaje, por përfundojnë në qeli

Aug 16, 2022 | 9:41
SHPËRNDAJE

Hyjnë me forcë në banesën e një gruaje dhe grabitën me dhunë një sasi parash dhe bizhuteri, përfundojnë në pranga dy djem të rinj, vëllezër me njëri-tjetrin. Mësohet se dy  vëllezërit Fjoralb e Arsen Mani kanë vjedhur me dhunë 300 mijë lekë, një orë dhe një varëse floriri.

299305720_435043048661046_5860057066588961804_n

Njoftimi nga Policia Dibër

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Dibër, operacioni policor i koduar “Goods”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të vjedhjes së pronës dhe pasurisë.

I vodhën me dhunë para dhe sende personale në banesë, një shtetaseje, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale të shërbimeve të Policisë, identifikohen dhe vihen në pranga 2 vëllezërit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në bashkëpunim me shërbimet e Postës së Policisë Maqellarë, pas marrjes së njoftimit se 2 persona të paidentifikuar kishin hyrë në banesën e një shtetaseje, në fshatin Pejkë dhe i kishin vjedhur me dhunë, një shumë parash dhe sende personale (varëse dhe orë), menjëherë kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e tyre, në kuadër të operacionit policor të koduar “Goods”.

Si rezultat i veprimeve të shpejta profesionale, nga ana e shërbimeve të Policisë u bë identifikimi, kapja dhe ndalimi i shtetasve:

-F. M., 25 vjeç dhe A. M., 27 vjeç, (vëllezër) banues në fshatin Pejkë, Maqellarë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, kryer në bashkëpunim.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura