Dua Lipa përfundon në gjykatë/ Arsyeja nuk është aspak e zakontë

Jun 23, 2022 | 8:21
SHPËRNDAJE

PANORAMA PLUS/ Në botë “paparacët” janë “ferri” i personazheve të famshëm.

Kryesisht ndodh që janë artistët e njohur që ankohen për to, për shkelje të privatësisë në shumë raste. Me Dua Lipën ka ndodhur e kundërta. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka postuar në Instagramin e saj një foto të shkrepur nga paparaci, ku ky i fundit e ka paditur në gjykatë. Bëhet fjalë për fotografin, Robert Barbera i cili e ka hedhur në gjyq Duan me pretendimin se këngëtarja ka shkelur të drejtën e autorit.

Bëhet fjalë këtu për një foto të bërë nga Roberti në korrik të 2018-së. Fotot në fjalë tregojnë Lipën e veshur me një triko të zezë që mban fjalën “HEROES” me shkronja të mëdha të mëdha.

Dua Lipa photo 570 of 1591 pics, wallpaper - photo #1054480 - ThePlace2

“Pa leje ose autorizim nga paditësi, i pandehuri zgjodhi, kopjoi dhe shfaqi vullnetarisht secilën nga fotografitë e mbrojtura nga e drejta e autorit të paditësit,” –thuhet në padi.

Ju kujtojmë që kjo është hera e dytë brenda vitit që yllit të popit i ndodh e njëjta situatë. Ajo është paditur edhe më herët nga kompania e quajtur “Integral Images”.

© Panorama.al

Te lidhura