Dua Lipa bën krenarë shqiptarët! Koleksioni i parë i këngëtares me markën Puma, mban emër shqiptar

Dec 9, 2021 | 12:24
SHPËRNDAJE

Dua Lipa dhe marka e famshme “Puma” kanë sjellë bashkëpunimin e tyre të parë.

dua lipa puma9

Rreth një vit pasi u bë ambasadore e markës Puma, Dua Lipa po sjell një koleksion, të cilit i ka vendosur emrin shqiptar “Flutura” dhe logon mban simbolin e fluturës.

Koleksioni i frymëzuar nga vitit ’90 përfshin kapuçë, bluza të shkurtra dhe atlete.

dua lipa puma1

“Për mua fluturat janë më shumë se krijesa të bukura, ato përfaqësojnë më shumë, si transformimin, shpresës dhe metamorfozën”, tha këngëtarja shqiptare në një deklaratë.

dua lipa puma4

Më pas vazhdoi: “Gjatë vitit të kaluar, flutura është bërë veçanërisht simbolike dhe kuptimplotë për mua. Zgjodha emrin ‘Flutur’ për shkak të origjinës time, duke festuar gjithashtu këtë fillim të ri me Puma-n.”

/Panoramaplus.al

dua lipa puma6 dua lipa puma dua lipa puma2 dua lipa puma3 dua lipa puma5 dua lipa puma7 dua lipa puma8

© Panorama.al

Te lidhura