‘Dru hyre, dru dole, të bëri plaka për ujë të ftohtë’, Rama i kthehet qytetarit: Atë krapin…

SHPËRNDAJE

Vizita e kryeministrit Rama ne nje familje te kryeqytetit, me prinder te semure me diabet u pasua me lume reagimesh nga ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook.

Rama

Dikush i kujton skamjen e femijeve te Bulqizes, nje tjeter i kujton takimin e Dibres dhe fjalen e gruas se moshuar qe ‘e beri per uje te ftohte’.

Ka mes komentuesve qe i sugjerojne te ndalet te familjet e varfera, jo tek ato qe jane ne gjendje. Rama ka replikuar me komentuesit ne kete menyre:

Ja replikat 

komentet1

Pas fjales se kryeministrit Edi Rama, paraditen e sotme, teksa u ndal gjate ne buxhetin e vitit qe vjen dhe i ktheu pergjigje thumbuese edhe kryedemokratit Lulzim Basha, kane plasur komentet dhe reagimet ne faqen e tij ne FB.

Nje nga komentuesit i shkruan Rames, se popullit as i duhen fare shifrat, pasi populli nuk ka buke te haje.

Kryeministri nuk i ka kursyer pergjigjen, ashtu si di ai vete:

Ja replikat  

rama-komente

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakMeta jep lajmin e mirë: Shqipëria do mund të çelë negociatat e anëtarësimit në...
Artikulli tjetërFlamurtari i kundërpërgjigjet FSHF-së: Vendosni rregulloren e ndjeshmërisë dhe konsensusit!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.