“Drita e ka rritur tim bir”, nëna e 16-vjeçarit që mori pjesë në krimin monstruoz: S’e besoj përdhunimin, djali të dënohet, nuk i marrim avokat

SHPËRNDAJE

Kerkon drejtesi dhe ndeshkimin e merituar per te birin, por nuk e beson kurre qe djali i saj te kete perdhunuar shtetasen Drita Saliaj, gruan qe u gjet e mbytuyr ne rezervuar ne Mallakaster, por qe pas ngjarjes u zbulua nje krim monstruoz. 

Ngjarja shokuese ndodhi në fshatin Gjerbës të Mallakastrës, ku u përdhunua, u lidh me litar dhe u hodh në rezervuar 50-vjeçarja Drita Saliaj, nderkohe qe ne pranga jane tre te rinj, si autore te krimit, mes tyre edhe nipi i viktimes.

Është nëna e 16-vjeçarit Luis Saliaj, Mimoza Saliaj, që flet për krimin tronditës, duke kërkuar që djali i saj të vuajë dënimin.

Nena-Luisit=16-perdhunimi=Mallakaster

Ju e keni dorezuar djalin ne polici me duart tuaja, cmund te thoni ne polici?

Te gjithe, cfare keni degjuar ju te gjitha.

Po faktet tregojne se djemte kane shkuar per te blere hashah dhe e kane perdhunuar?

Une kete nuk e besoj, per te tjerat Luisi te thote te verteten dhe te marre denimin qe i takon

Pse nuk e besoni?

Nuk e besoj, se Drita e ka rritur djalin tim, ne jemi shkuar si familje me njeri-tjetrin, ne hynim e dilnim, le te flase dhe djali i vogel i Drites

Si e keni perjetuar ju kete ngjarje?

Shume keq, rri vetem shtrire, drejtesia te vohet ne vend ta marre ate qe e meriton nese e ka bere

E keni perfaqesuar me avokat djalin?

Nuk e kam perfaqesuar dhe nuk e perfaqesoj, nese e ka bere ate pune nuk e mbrojme

Po bashkeshorti juaj si e ka perjetuar?

Shume keq, vetem qan, eshte ne gjendje shoku

Per perdhunimin qe flitet?

Nuk jam dakord, nuk e bente djali im, ajo e ka rritur djalin tim.

 

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.