Dorëheqjet nga Urgjenca e QSUT, drejtori i kabinetit të Presidentit Meta kontakton me mjekët

SHPËRNDAJE

Pas lajmit dhe letres se publikuar ne media, se 8 mjeke te Urgjences se QSUT kane dhene doreheqjen, drejtori i Kabinetit te Presidentit Ilir Meta, Arben Cici me porosi nga Presidenti po ndjek nga afer problemin e ngritur me mjeket e Urgjences se Tiranes.

Sipas burimeve mesohet se Cici ka kontaktuar mjeket e urgjences per t’u njohur me problematiken e krijuar ne Urgjences e  Tiranes pas letres ku shkruanin se kushtet e punes dhe mbingarkesa e krijuar i kishin bindur per te marre kete levizje.

LETRA:

letra-e-doreheqjes qsut mjek

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPas pamjeve në autostradë, Flori Mumajesi: Më mirë të isha i verbër se sa t’i shoh këto
Artikulli tjetërFSHF ndryshon oraret, ja kur do të luhen ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore

S'KA KOMENTE

Comments are closed.