Donald Trump planifikon ‘provokime’ në emërimin e Joe Biden si President i SHBA, zbardhet plani i tij

| 8:51
SHPËRNDAJE

Kryetari i republikanëve, në largim nga posti i Presidentit të SHBA, Donald Trump po mendon të kandidojë në zgjedhjet e 2024 dhe mund ta shpallë atë në ditën e emërimit të Presidentit të zgjedhur demokrat, Joe Biden në 20 Janar 2021.

biden trump7

Sipas raportimeve të “Daily Beast”, e cila citon burime të saj Trump po diskuton planin me këshilltarët dhe njerëzit e besuar, pavarësisht nga fakti se jemi katër vjet larg zgjedhjeve të ardhshme.

Rreth 47% e amerikanëve do të votonin për Trump në zgjedhjet e 2024, sipas një sondazhi nga Instituti HarrisX në emër të The Hill.

Trump 74-vjeçar vazhdon të mos e pranojë humbjen e tij në zgjedhjet e 3 nëntorit dhe të denoncojë se në zgjedhje ka pasazhe mashtrimi sa i përket procesit të numërimit.

SHBA duhet të vërtetojë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale deri më 12 dhjetor. Anëtarët e elektoratit do të votojnë në shtetet e tyre më 14 dhjetor. Më 6 janar 2021, në një seancë plenare të Kongresit Amerikan, do të numërohen votat e elektoratit dhe do të shpallet rezultati. Më 20 janar, presidenti i zgjedhur do të betohet dhe do të marrë detyrën.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.