DOKUMENTI/ “Po u mban rrogën me pahir policëve”- Vasili akuzon Ramën: Nuk prek asnjë qindarke nga koncensionet, por njerëzit s’kanë…

| 9:47
SHPËRNDAJE
 

77292802_2792243770826786_8999675970981986304_oIsh-kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar sot urdhrin e Policisë së Shtetit me anë të cilit u kërkon efektivëve të forcave të rendit të dhurojnë pagën e tyre në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti.

Në mesazhin e tij, Petrit Vasili e quan si skandal faktin që kryeministri ka urdhëruar mbajtjen e pagës së policëve, ndërkohë që ka vendosur të mos prekë asnjë qindarkë nga paratë e koncesioneve.

“Edi Rama deklaroi se nuk u prek asnjë qindarke Koncesioneve te Oligarkeve dhe opozita qe e propozon “ka mungese fantazije” sipas Ramës.

Edhe në këto dite te tragjedisë me te rende qe është përballur Shqipëria ku po kërkohet solidaritet nga te gjitha anët, vetëm parave te Koncesioneve s’duhet tu lëvize asnjë qime.

Populli i martirizuar nga tërmeti, qe s’ka buke te haje dhe shtëpi se ku te fusë kokën, duhet te vazhdoje paguaje nga gjaku i tij për gjakpirësit financiarë te Koncesioneve te qeverise.

Po Edi Rama qe s’prek Koncesionet me urdhëra te paligjshme u mban rrogën me pahir policisë me sebepin e ndihmës për situatën.

Shikojeni me sytë tuaj dokumentin se si solidariteti behet me urdher ne polici nga Edi Rama dhe Drejtoret e tij”, shkruan Vasili.

Mbajtja e pages per policet, urdhri Niko Brahimaj

Mbajtja e pages per policet, urdhri Niko Brahimaj1

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.