Dokumenti/ PD kërkesë KQZ-së për regjistrimin e koalicionit “Aleanca për Ndryshim” me 13 parti përfshirë edhe…

Feb 25, 2021 | 0:12
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike i është drejtuar me një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve duke kërkuar regjistrimin e koalicionit të saj “Aleanca për Ndryshim”.

Pdseli

Në përbërje të këtij koalicioni janë 13 parti, përfshirë edhe Partinë Fryma e Re Demokratike e themeluar nga Bamir Topi.

Partia Demokratike përmbylli sot marrëveshjet me aleatët e saj opozitar.

Siç edhe është bërë me dije më herët, Lëvizja Socialiste për Integrim do të dalë me listat e saj në zgjedhje pavarësisht se janë një koalicion.

feff6a7a-f2cb-499d-b33e-87cf6e452c1b

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.