DOKUMENT/ Zbulohen pikët e jurisë, ja si u vlerësua Elvana Gjata dhe Arilena Ara. Kush i dha vetëm 2 pikë këngës ‘Me Tana’

Dec 23, 2019 | 13:53
SHPËRNDAJE

Zbulohet vleresimi i Jurise se Festivalit te 58-te te Kenges ne RTSH, qe la te zhgenjyer kengetaren Elvana Gjata dhe gjithe ata qe ishin te bindur se ne Eurosong do të na çonte “Me Tana” e Elvanes.

arilena

Ne dokumentin e firmosur nga anetaret e jurise ne RTSH, mund te shihet qartesisht se Elvana Gata eshte vlersuar me piket maksimale nga tre anetaret e huaj te jurise.

juria

Por eshte ‘rrezuar’ përtoke nga vleresimi i bere me vetem 2 pike nga Mikaela Minga.

Edhe Rita Petro qartesisht nuk ka qene per Elvanen fituese, pasi ka vleresuar Arilenen me 18 pike dhe me 8 pike Elvana Gjaten. alketa

Capture-800x557 Dmitirus-800x587 Felix-800x585 Mikhaela-800x597 Rita-800x619

© Panorama.al

Te lidhura