Do të mbahet mend gjatë për rolet e shumta, përcillet për në banesën e fundit aktorja e “Vajzat me kordele të kuqe”

| 18:57
SHPËRNDAJE

Është përcjell sot për në banesën e fundit aktorja e njohur, Eva Pëllumbi.

Homazhet për aktoren janë mbajtur në një kishë në Aurich te Gjermanisë, në sfond është vendosur edhe kënga e Ardit Gjebreas me tekstin e shkrimtarit Dritëro Agolli ‘Kur të jesh mërzitur shumë’.

pellumbi

Ajo u nda nga jeta para pak ditësh, në moshën 66-vjeçare, por do të mbahet mend gjatë për rolet e shumta për fëmijë, apo pjesëmarrjen në filmat ‘Vajza me kordele të kuqe’ apo ‘Kapedani’.

Zëri i saj ishte pjesë e shumë filmave dhe roleve që nga mamadhia, kecat, papagalli etj.


eva pellumbi aktorja

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.