“Do falimentojnë qindra biznese”- Kreu i Konfindustria: Paketa e ndihmës ekonomike minimale

Mar 26, 2020 | 11:55
SHPËRNDAJE

Buxhuku krizaKreu i Konfindustria, Gjergj Buxhuku në një lidhje për ‘News24’ deklaroi se paketa e ndihmës, e ofruar nga qeveria është minimale dhe se me situatën ne fjale mund te falimentojnë qindra biznese.

“Paketa financiare duhet të ishte më e drejtë. Kategoritë që do përfitojnë nga paketa nuk jane të sakta. Nuk duhet të ketë dallim biznes i vogël apo biznes i madh. Paketa financiare e paraqitur, jo e moralshme dhe nuk është i drejte dhe i mirë. Kreditimi, pa vlerë në praktikë dhe eshte vetëm veprim simbolik” tha Buxhuku.

Ai i beri thirrje qeverise qe ta rishikojë paketën me seriozitet. “Ka pseudo-emërtime, kategorizime absurde. Të rishikohen pagesat e taksave dhe tatimeve”, tha ai.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.