Dita ndërkombëtare e Gruas/ Si “festuan” sot gratë nëpër botë

SHPËRNDAJE

8 marsi njihet në të gjithë botën si Dita e Gruas e cila u vendos fillimisht në përkujtim të demonstratës së grave punëtore në Nju Jork.

Në Shqipëri sot kjo ditë njihet edhe si “Dita e Nënave” duke u kthyer kështu në një ditë ku festohet dhe merren dhurata simbolike.

Por çfarë ndodh në botë gjatë kësaj dite, dhe si është “festuar” ky 8 mars?!

Te plote e gjeni ne linkun e panoramaplus.al:

http://www.panorama.com.al/panoramaplus/dita-nderkombetare-e-gruas-si-festuan-sot-grate-neper-bote/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.