PAMJET/ Diplomatja Yuri Kim dhe një delegacion i Senatit amerikan ‘zbarkojnë’ në selinë blu, takim me kryedemokratin Lulzim Basha

Oct 14, 2021 | 15:30
SHPËRNDAJE

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur prej orës 15:00 një takim në selinë blu me një delegacion nga Senati Amerikan si dhe ambasadoren Yuri Kim.

Delegacioni i cili kryesohet nga diplomatja amerikane Yuri Kim, përbëhet nga të deleguar të Senatit amerikan, me zyrtarët si: Robert Karem, Paul Groce, Mike Levine, Alex MacFarlane dhe Tobei Arai.

yuri kim basha selia blu takim senati amerikan6 yuri kim basha selia blu takim senati amerikan5

Delegacioni u prit nga nënkryetarja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku.

yuri kim basha selia blu takim senati amerikan4 yuri kim basha selia blu takim senati amerikan3 yuri kim basha selia blu takim senati amerikan2 yuri kim basha selia blu takim senati amerikan

Kujtojmë që pak ditë më parë Departamenti Amerikan i Shtetit dërgoi në Kongresin amerikan, raportin mbi vendimet që janë marrë gjatë vitit 2021, për kufizimin e vizave dhe shpalljen “non grata” të zyrtarëve apo politikanëve të përfshirë në akte korruptive në të gjithë botën.

Në raportin që DASH i ka paraqitur Kongresit amerikan, ish-kryeministri Sali Berisha renditej i treti në listën e personave të shpallur non grata, ndjekur nga bashkëshortja e tij Liri Berisha, djali Shkëlzen Berisha dhe vajza e tij Argita.

© Panorama.al

Te lidhura