Digjet automjeti në Lezhë, polica jep detajet: Ja çfarë ka ndodhur

SHPËRNDAJE

Një automjet ka marrë flakë mëngjesin e sotëm në Lezhë teksa ishte i parkuar.

Sipas njoftimit të policisë dëmet janë vetëm materiale, pasi nuk ka të lënduar.

Po ashtu nga hetimet paraprake mësohet se shkak për djegien e mjetit është bërë një shkëndijë elektrike.

makine-ne-flake

Njoftim i policisë 

Me datë 04.01.2018, rreth orës 05:35 në Lezhë, është marrë njoftim se ka marrë flakë një mjet.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që kanë konstatuar se mjeti tip “Benz” me targë AA066BI në pronësi të shtetasit K.H., 28 vjeç, banues në Lagjen “Skënderbeg” Lezhë, i parkuar pranë baneses së tij në parking dhe ka marrë flakë.

Nga veprimet paraprake të kryera dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije të sistemit të rrjetit elektrik.

Për pasojë ka vetëm dëme materiale në pjesën e përparme të mjetit.

Pritet ekspertiza për përcaktimin e shkakut të saktë.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë vazhdojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.