Dieta erotike, menyja më e mirë për të kaluar një natë magjike

SHPËRNDAJE

A ka një dietë të aftë për të kombinuar të ngrënin mirë dhe shëndetshëm me erotizmin dhe dëshirën për dashuri? Përgjigjja është “po” dhe do të bëjë shumë çifte të lumtur. Dieta e erosit, në fakt, garanton një darkë të hollë që shërben si një prelud për një natë magjike, të paharrueshme.

Lovely couple slicing pepper in their kitchen
Lovely couple slicing pepper in their kitchen

Le të shohim “menynë” e kësaj diete të veçantë që stimulon dashurinë.

Në krye të ushqimeve përforcuese është çokollata: ky ushqim, i pasur me flavanolë dhe antioksidantë, nxit qarkullimin e gjakut në trup dhe tonifikimin e trupit. Përveç kësaj, kafeina, serotonina dhe endorfina që përmbajnë çokollatat, përveç dhënies së energjisë, stimulojnë koncentrimin dhe dëshirën seksuale.

 

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/dieta-erotike-menuja-me-e-mire-per-te-kaluar-nje-nate-magjike/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.