Dieta e rrushit, zgjedhja ideale për t’u kthyer në formë brenda një jave

SHPËRNDAJE

Dieta e rrushit është shumë e dobishme për t’u kthyer në formë, duke humbur peshë dhe duke detoksifikuar stomakun për një javë. Në këtë fazë të vitit, shumë prej nesh mbarojnë pushimet dhe i kthehen përditshmërisë në punë ose në shkollë.

rrushi

Gjatë kësaj periudhe, në disa raste tentojmë të shtojmë në peshë, duke ngrënë ushqime të shpejta dhe jo shumë të shëndetshme. Rrushi, është një fryt i sezonit i pasur me vlera ushqyese, të cilat janë të dobishme për të humbur disa kile shtesë pa shumë përpjekje.

 

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/dieta-e-rrushit-zgjedhja-ideale-per-tu-kthyer-ne-forme-brenda-nje-jave/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.