DETJAET/ E rëndë në Mat, një i vrarë dhe tre të plagosur

SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Mat, pasi 1 punonjës i bashkisë ka mbetur i vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur

Policia ka konfirmuar se viktima është punonjës i Bashkisë së Matit, ndërsa tre të tjerë kanë mbetur të palgosur pasi janë qëlluar me armë zjarri nga një banor i zonës.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se punonjësit e bashkisë kanë shkuar në fshatin Shëlli, për të hapur një rrugë që ishte e bllokuar dhe aty ata janë qëlluar nga banorët e zonës.

arme tirane

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes. Forca policie kane nisur hetimet.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.