Dëshirat për Vitin e Ri, reagon Luiza Gega: Do ta zgjidhja këtë sport edhe nëse…

Dec 30, 2021 | 13:18
SHPËRNDAJE

Viti 2022 është duke mbërritur ku na ndajnë dhe pak orë nga Viti i Ri. Për këtë ka reaguar dhe atletja shqiptare, Luiza Gega e cila me anë të një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social “Instagram” ka shkruar se është e emocionuar për mbërritjen e Vitit të Ri dhe se këtë sport do ta zgjidhte gjithmonë:

267975692_489935789157069_6292150304085018556_n

“Sot ishte stërvitja e fundit në Kenia. Tani është koha për disa stërvitje në të ftohtë, por në nivel deti ku oksigjeni nuk kursehet.

Jam shumë e emocionuar për vitin 2022, ndoshta shumë nga ju mund të duket thjesht një sport, por për mua është një përjetim me kaq shumë ndjenja brenda ku dhe po të rikthehesha 1000 herë prapa përsëri do ta zgjidhja.”, shkroi Luiza Gega.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura