Dërgonin shqiptarë ilegalisht në Angli, shkatërrohet grupi i trafikantëve me bazë në Itali

SHPËRNDAJE

Është shkatërruar një grup italo-shqiptar që bëte dërgesa klandestinësh shqiptarë drejt Anglisë, ndërsa sipas mediave italiane, thuhet se në pranga kanë rënë 8 persona.

Ky grup dërgesa ilegalisht nga Italia drejt Anglisë të shtetasve shqiptarë, përkundjrejt pagesave.540119344-612x612Në kuadër të operacionit të koduar ‘Tower Bridge’, me ndihmë edhe nga Policia Metropolitane në Londër, u bë e mundur që në Romë të arrestoheshin pjesëtarët e kësaj bande trafikimi ndërsa akuzohen se kanë ndihmuar për emigracion të paligjshëm dhe falsifikim dokumentesh.

Ende nuk ka detaje lidhur me identitetin e personave të arrestuar.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakTragjike për familjen shqiptare në Gjermani, kryefamiljari hidhet nga ura pas lajmit që merr
Artikulli tjetërS'mund të bëni më "meme"... ja çfarë vendimi merret për fotot dhe videot nga stadiumet

S'KA KOMENTE

Comments are closed.